NEWS

Collaboration

16.09.2019

XIX Міжнародний фінансовий форум в Одесі.

 

Антон Кіяшко: «Медичне страхування - необхідний крок для подальшого успішного впровадження медичної реформи»

В Одесі відбувся XIX Міжнародний фінансовий форум, організаторами якого виступили Центр бізнес-стратегій «Перспектива» за підтримки Ліги страхових організацій України. Понад 100 представників найбільших фінансових компаній із 15-ти країн світу стали учасниками дискусій і переговорів щодо проблем розвитку фінансового сектора України, динаміки і тенденцій розвитку вітчизняного та міжнародного страхових ринків, чинних та очікуваних змін у нормативній базі, яка регулює сферу страхування, стандартів і вимог ведення страхового бізнесу в Україні та за кордоном.

Генеральний директор СК «Нафтагазстрах» Антон Кіяшко виступив одним із ключових спікерів під час дискусії на тему медичної реформи і ролі ДМС у системі охорони здоров'я України. За його словами, медичне страхування – обов’язкова складова частина системи охорони здоров'я в усіх розвинених країнах.

- Широке впровадження медичного страхування - це необхідний крок для подальшого успішного здійснення медичної реформи. Акумулюючи безцінний світовий досвід у цій сфері, використовуючи власний інтелектуальний і технічний потенціал, ми маємо унікальну можливість створити сучасну максимально ефективну модель охорони здоров'я, - вважає Антон Кіяшко.

Він нагадав, що з того часу, як у 2017 році Верховна Рада ухвалила закон «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», у медичній системі розпочалися кардинальні зміни. Позаду - реформа первинної ланки, у результаті якої 27 млн громадян України підписали декларації з лікарями; широка роз'яснювальна кампанія з вакцинації та 100-відсоткова наявність планових вакцин; стентування за державний рахунок в екстрених «кардіологічних» випадках, програма «Доступні ліки»

З 1 квітня в Полтавській області стартував пілотний проект другого етапу медреформи. Саме в цьому регіоні відпрацьовуватиметься механізм надання послуг лікарями «вторинки» й оплати за ці послуги. Після реалізації цього пілотного проекту реформа «вторинки» з 2020 року повинна охопити всю Україну. З 1 квітня запроваджено електронні рецепти для програми «Доступні ліки», що дозволяє пацієнтам купувати ліки в будь-якій аптеці, незалежно від місця реєстрації. До кінця 2019 року в електронний формат планується перевести електронні картки, направлення до інших лікарів і лікарняні листи. Все це повинно звести нанівець паперову тяганину, а також мінімізувати корупційні схеми. Також з 1 квітня в підпорядкування НСЗУ перейшла урядова програма реімбурсації «Доступні ліки», а з другої половини 2019 року має запрацювати й програма «Безкоштовна діагностика».

Генеральний директор СК «Нафтагазстрах» акцентував увагу на шляхах розвитку медреформи в 2020 році. Серед них - реформа третинної ланки медичної допомоги, розробка програми медичних гарантій з конкретних переліків безкоштовних послуг і ліків на всіх рівнях медичної допомоги, а також впровадження єдиних тарифів, податкових пільг, механізмів співоплати, розрахунку медичних послуг, адаптації міжнародних протоколів лікування, принципів децентралізації та конкуренції.

Як вважає Антон Кіяшко, держава повинна максимально сприяти популяризації серед населення страхової медицини та створити умови для залучення інвестицій, що дозволить поліпшити як фінансування системи охорони здоров'я, так і якість медичних послуг.